KONST / Litografier / Färglitografi 14677106
nr 1467 7106
Sven Palmqvist
(1906-1984), Sverige
Signerad, daterad 81, kvinna med katt. Färglitografi, bildmått: 70x51, yttermått inklusive ram: 81x62 cm
Sven Palmqvist, svensk glaskonstnär och skulptör född 1906, död 1984.
Utrop:
600 kr
måndag 16 maj 2022
kl 20:22:17
Sven Palmqvist
Läs mer om Sven Palmqvist